Reklama

Reklama

Rosyjskie sądy skazują za udział w antywojennych demonstracjach

Sąd w Moskwie skazał na 5 dni aresztu dwóch uczestników antywojennej demonstracji. Kolejnych 68 czeka na wyroki. Wczoraj kilkaset osób demonstrowało w stolicy Rosji przeciwko ewentualnej interwencji rosyjskiej armii na Ukrainie. Demonstracje trwały przez kilka godzin w różnych miejscach Moskwy, w tym na Placu Maneżowym, w pobliżu Kremla.

Biorący w nich udział Rosjanie twierdzili, że "wojna oznacza śmierć ich dzieci i wnuków". Apelowali również do prezydenta Władimira Putina o opamiętanie.

Reklama

Antywojenne protesty nie spodobały się władzom Rosji, bo polecono policji rozpędzenie demonstrantów. Funkcjonariusze zatrzymali około 400 osób. Część po spisaniu protokołów została zwolniona do domów. W aresztach pozostało 70 przeciwników zbrojnej interwencji na Ukrainie. Dwóch z nich moskiewski sąd ukarał już za zakłócanie porządku publicznego pięciodniowym aresztem. 

Tymczasem, władze Rosji nie miały nic przeciwko demonstracjom poparcia dla interwencji zbrojnej na Ukrainie. Kilkanaście tysięcy aktywistów rządzącej partii Jedna Rosja przemaszerowało ulicami Moskwy i Petersburga, deklarując pomoc "braciom mieszkającym na Ukrainie". 

INTERIA360: Naród ukraiński to nie jest nacjonalistyczna hołota

Dowiedz się więcej na temat: akcja protestacyjna | Ukraina | Rosja | Moskwa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje