Reklama

Reklama

Rosyjski separatysta: Zabiłem 15 ukraińskich jeńców

​Jeden z donieckich separatystów otwarcie przyznał się do zastrzelenia 15 ukraińskich jeńców. Ukraińskie władze twierdzą, że wypowiedź dla portalu "KyivPost" może być wykorzystana w późniejszym procesie dotyczącym zbrodni wojennych.

Obywatel Rosji Arsenij Pawłow jest szerzej znany, jako "Motorola". Kieruje batalionem Sparta, który walczył o donieckie lotnisko. W ukraińskich mediach pojawiły się oskarżenia o to, że zabił osobiście jednego z obrońców portu lotniczego: Ihora Branowyckiego. Gdy dziennikarz KyivPost spytał o to przez telefon separatystę, ten nieoczekiwanie przyznał, że nie jest to jego jedyna ofiara; powiedział, że zabił 15 ukraińskich jeńców.

Ihor Branowycki został pochowany kilka dni temu w Kijowie. Mężczyzna dostał się do niewoli, był torturowany, a następnie zastrzelony. Kilku świadków twierdzi, że zrobił to właśnie Arsenij Pawłow.

Reklama

"Motorola" we wrześniu groził, że dojdzie do Warszawy. Mówił tak, gdy polskie władze nie zgodziły się na przelot nad naszym terytorium samolotu z rosyjskim ministrem obrony Siergiejem Szojgu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama