Reklama

Reklama

Rosyjski konwój zostanie skierowany do Ługańska

Po zakończeniu ukraińskiej inspekcji rosyjskiego konwoju z pomocą humanitarną, zostanie on skierowany do opanowanego przez prorosyjskich separatystów Ługańska na Ukrainie - podała AFP z Kijowa powołując się na rzecznika ukraińskiej armii.

Agencje informują, że konwój, który stoi niedaleko miasta Kamieńsk-Szachtyński po stronie rosyjskiej w pobliżu granicy z Ukrainą, jest sprawdzany przez 41 ukraińskich strażników granicznych i 18 celników.

Reklama

Wcześniej przedstawiciel ukraińskiej Straży Granicznej Serhij Astachow powiedział, że podczas inspekcji konwoju ukraińskim funkcjonariuszom będą towarzyszyć przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża.

Z doniesień agencyjnych wynika, że Rosja i Ukraina doszły do porozumienia, na mocy którego Rosja na granicy jest gotowa przekazać transport Czerwonemu Krzyżowi i przygotowała w tym celu niezbędną dokumentację. Ukraina twierdzi, że z Rosją zostało uzgodnione, iż transportem, składowaniem i dystrybucją pomocy na Ukrainie zajmie się wyłącznie Czerwony Krzyż.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje