Reklama

Reklama

Rosja oburzona. Na Morzu Czarnym trwają ćwiczenia

​Na Morzu Czarnym trwają dwudniowe ćwiczenia amerykańsko - ukraińskie. Manewry mają zakończyć się dzisiaj.

Ze strony ukraińskiej bierze w nich udział fregata Hetman Sahajdaczny, a z amerykańskiej niszczyciel rakietowy Ross. W czasie manewrów, które odbywają się na wodach międzynarodowych, wojskowi ćwiczą, między innymi, reakcję na atak z powietrza. 

Już wczoraj obecność Amerykanów wywołała oburzenie Rosji, ponieważ niszczyciel jakoby naruszył rosyjskie wody terytorialne - chodziło o wody należącego formalnie do Ukrainy Krymu. Okręt opuścił je zgodnie z planem. 

W Jaworowie pod Lwowem od drugiej połowy kwietnia trwają amerykańsko - ukraińskie ćwiczenia Fearless Guardian. Mają one zakończyć się w październiku. Bierze w nich udział trzystu żołnierzy ze Stanów Zjednoczonych, którzy wyszkolą w trzech turach 900 Ukraińców. Amerykanie zostawią dla Ukraińców środki obronne, między innymi, kamizelki oraz urządzenia służące do komunikacji.

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy