Reklama

Reklama

Reuters: Przemówienie Putina na Krymie przesunięte

Wystąpienie Władimira Putina zostało przesunięte - podał Reuters. Jak poinformowano, Rosja nie wyraziła zgody na transmisję na żywo. Prezydent miał o godzinie 9 wygłosić na Krymie przemówienie, które jego kremlowscy współpracownicy nazywali "programowym" i "historycznym".

Władimir Putin po raz drugi od marcowej inwazji przyjechał na Krym.

Reklama

Prezydent Rosji i premier Dmitrij Miedwiediew spotykają się z członkami rządu, deputowanymi i senatorami. Rozmawiają o polityce zagranicznej.

O godzinie 9 Władimir Putin miał wygłosić przemówienie i odpowiadać na pytania krymskich polityków. Zostało ono jednak przesunięte - podaje Reuters. Jak dodano, Rosja nie wyraziła zgody na transmisję na żywo. Nie wiadomo, o której rozpocznie się wystąpienie prezydenta.

Wszystko dzieje się w czasie, gdy biały konwój z pomocą humanitarną Rosji zbliża się do granicy Ukrainy. Według Kremla pomalowane na biało ciężarówki wiozą dwa tys. ton wsparcia dla mieszkańców obwodów donieckiego i ługańskiego.

Jednak ukraińskie władze obawiają się, że cała sprawa może być prowokacją, mającą na celu wprowadzenie regularnych rosyjskich wojsk na wschód kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje