Reklama

Reklama

Rebelianci z Donbasu nękają obserwatorów OBWE

- Obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy (OBWE) są nękani w bezprecedensowym stopniu, zwłaszcza przez prorosyjskich separatystów, wraz z nasileniem aktów przemocy na wschodzie Ukrainy - oświadczył w środę Ertugrul Apakan, szef misji w Donbasie.

- Bezpieczeństwo obserwatorów jest wystawiane na próbę w stopniu bezprecedensowym. Nasze patrole były celem ostrzałów, w tym ostrzałów z broni ciężkiej - powiedział Apakan. 

- Obserwatorzy byli nękani, w ich stronę kierowana była broń - dodał. Szef misji wypowiadał się na konferencji prasowej w siedzibie OBWE w Wiedniu.   

Jak wyjaśnił, najpoważniejszym incydentem było podpalenie czterech samochodów opancerzonych OBWE 8 sierpnia w Doniecku. Według Apakana był to "bezpośredni atak na misję, w celu sabotowania jej działań". 

Reklama

Obserwatorzy OBWE przebywali w Doniecku, aby nadzorować realizację porozumień podpisanych między Kijowem a rebeliantami w połowie lutego tego roku. 

Jak wyjaśnił szef misji, "incydenty zdarzają się po obu stronach frontu, ale szczególnie - po stronie rebeliantów". 

Opisując sytuację na wschodzie Ukrainy Apakan mówił, że jest "coraz więcej walk, które są coraz ostrzejsze", a naruszenia rozejmu "stały się częstsze i poważniejsze". 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy