Reklama

Reklama

Putin: Utrudnianie życia Rosji przez Zachód to bezsensowne zajęcie

- Podejmowane z zagranicy próby utrudnienia Rosji życia to bezsensowne zajęcie - oświadczył prezydent Rosji Władimir Putin na koncercie w Moskwie z okazji rocznicy aneksji Krymu. Zapewnił, że Rosja będzie umacniać swoją państwowość, pokonując trudności.

"Oczywiście, przezwyciężymy wszystkie trudności, które nam próbują narzucić z zewnątrz. To w ogóle bezużyteczne zajęcie wobec Rosji" - cytuje słowa prezydenta agencja ITAR-TASS.

Podobną opinię Putin wyraził w czasie narady poświęconej społeczno-gospodarczemu rozwojowi Krymu i Sewastopola.

Narada, która - jak zaznaczono - miała roboczy charakter, odbyła się w Moskwie, w dniu pierwszej rocznicy zaanektowania przez Rosję Krymu, co władze rosyjskie nazywają jego reunifikacją z Rosją.

- Było oczywiste, że zetkniemy się nie tylko z obiektywnymi trudnościami okresu przejściowego, lecz i z próbami zewnętrznych przeciwdziałań. Tak się też stało. Cały szereg państw zachodnich wprowadził tak zwane sankcje, ograniczenia zarówno wobec Krymu, jak i całej Rosji - powiedział Putin. Zaznaczył, że kroki te "nie są fatalne, lecz szkodzą bieżącym działaniom".

Reklama

Putin oświadczył, że celem jest uczynienie z Krymu i Sewastopola samowystarczalnych, dynamicznie się rozwijających podmiotów Federacji Rosyjskiej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL