Reklama

Reklama

Przewodniczący KE nie pojedzie w poniedziałek na Ukrainę

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker nie będzie mógł przyjechać w poniedziałek - jak planowano - do Kijowa z powodu problemów zdrowotnych, o czym powiadomił w sobotę na Twitterze jego rzecznik Margaritis Schinas.

W rozmowie telefonicznej z prezydentem Petrem Poroszenką Jean-Claude Juncker potwierdził w sobotę, że szczyt Ukraina-Unia Europejska odbędzie się w Kijowie 27 kwietnia.

"Podczas rozmowy Jean-Claude Juncker oznajmił, że niestety jest zmuszony przenieść planowaną na poniedziałek wizytę w Kijowie z powodu nieprzewidzianych problemów zdrowotnych" - powiadomiła służba prasowa prezydenta Ukrainy.

W środę przewodniczący Komisji Europejskiej informował, że w poniedziałek, na zaproszenie ukraińskiego prezydenta Petra Poroszenki, uda się wraz z szefową dyplomacji UE Federicą Mogherini do Kijowa, gdzie będzie współprzewodniczyć posiedzeniu rządu Ukrainy.

Reklama

Zaznaczył wówczas, że to dla niego duże wyzwanie, bo od dawna już nie przewodził posiedzeniom rady ministrów; Juncker był wiele lat premierem Luksemburga.

Rzecznik Junckera powiedział, że Mogherini też nie pojedzie w poniedziałek do Kijowa.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje