Reklama

Reklama

Poroszenko, Putin, Hollande i Merkel już w Mińsku

Prezydenci Ukrainy, Rosji i Francji - Petro Poroszenko, Władimir Putin i Francois Hollande, a także kanclerz Niemiec Angela Merkel przybyli do stolicy Białorusi, Mińska, na szczyt w sprawie rozwiązania konfliktu na Ukrainie.

Poroszenko, Hollande i Merkel przylecieli do Mińska prawie równocześnie. Najpóźniej w białoruskiej stolicy zjawił się Putin.

Przed negocjacjami z rosyjskim prezydentem przewidziano spotkanie Merkel, Hollande'a i Poroszenki - powiedziało źródło z otoczenia francuskiego prezydenta.

Prezydent Rosji przed wylotem do Mińska przeprowadził rozmowę telefoniczną z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Z treści depeszy, którą przekazała później rządowa białoruska agencja prasowa "Biełta", wynika, że podczas szczytu w Mińsku może być podpisany jakiś dokument.

Reklama

Agencja napisała, że tematem rozmowy Putina i Łukaszenki były "zasadnicze kwestie dokumentu, który jest opracowywany przez delegacje i będzie przedstawiony do rozpatrzenia szefom państw".

Na razie brak szczegółów dotyczących tego dokumentu. Eksperci cytowani przez białoruskie media twierdzą, że są szanse na pozytywny wynik rozmów w sprawie przezwyciężenia kryzysu w Donbasie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama