Reklama

Reklama

Pojazdy opancerzone z rosyjskimi flagami na ulicach Kramatorska i Słowiańska

Pojazdy opancerzone z rosyjskimi flagami są na ulicach Kramatorska i Słowiańska na wschodzie Ukrainy - poinformowały agencje Reuters i AFP, powołując się na świadków.

Pięć lub sześć pojazdów opancerzonych wjechało do Słowiańska - donosi Reuters. Na pojeździe znajdującym się na czele kolumny widnieje rosyjska flaga.

AFP pisze, że na pojazdach opancerzonych w Kramatorsku zawieszono rosyjską flagę.

Wcześniej wicepremier Witalij Jarema poinformował, że w obwodach donieckim i ługańskim działają żołnierze z 45. pułku powietrznodesantowego armii Federacji Rosyjskiej.

Reklama

- Zidentyfikowaliśmy ludzi, którzy znajdują się obecnie w Słowiańsku i Kramatorsku. Reprezentują oni 45. gwardyjski pułk wojsk powietrznodesantowych Kupianka-1, który stacjonuje w okolicach Moskwy. Oddział ten znajduje się teraz na terytorium Ukrainy - powiedział dziennikarzom.

W ocenie szefa ukraińskiego Centrum Antyterrorystycznego i dowódcy operacji przeciwko prorosyjskim separatystom generała Wasyla Krutowa tylko w ciągu ostatnich dni w objętym operacją antyterrorystyczną regionie pojawiło się ok. 450 rosyjskich żołnierzy.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje