Reklama

Reklama

"Pogwałcenie zawieszenia broni na Ukrainie". Niepokój Niemiec i Francji

Francja i Niemcy są poważnie zaniepokojone przypadkami pogwałcenia zawieszenia broni na Ukrainie. Oświadczenie w tej sprawie wydał w poniedziałek szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius

- Jesteśmy zaniepokojeni, ponieważ doszło do pewnej liczby pogwałceń zawieszenia broni oraz ze względu na to, że na płaszczyźnie politycznej nie ma wystarczających postępów - wyjaśnił Fabius, rozmawiając z dziennikarzami w Barcelonie.

Fabius wypowiedział się na temat sytuacji na Ukrainie na kilka godzin przez rozpoczęciem poświęconego jej spotkania w Berlinie.

W Berlinie "mamy zamiar przypomnieć naszym kolegom, zarówno z Rosji, jak i Ukrainy, że postanowienia z Mińska muszą być wdrożone przed końcem roku" - powiedział dziennikarzom Fabius.

Reklama

W niemieckiej stolicy prócz Fabiusa i Steinmeiera spotkają się ministrowie spraw zagranicznych Ukrainy i Rosji - Pawło Klimkin i Siergiej Ławrow. Przedyskutują oni problemy związane z implementacją zawartego 12 lutego w Mińsku porozumienia pokojowego, które ma doprowadzić do uregulowania sytuacji w Donbasie; początek rozmów planowany jest na godz. 19.45.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne