Reklama

Reklama

Petro Poroszenko wzywa Zachód: Dajcie nam broń

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko apelują do państw zachodnich o pomoc w walce z rosyjską agresją. „Nie mam żadnej wątpliwości, że decyzję o możliwości przekazania Ukrainie broni podejmą i Stany Zjednoczone, i inni nasi partnerzy” – stwierdził.

Poroszenko jest przekonany, że Zachód w końcu zdecyduje się na przekazanie jego państwu nowoczesnej broni, ale wierzy też, że w razie konieczności Ukraińcy będą w stanie obronić się przed rosyjską agresją sami.

Reklama

Szef państwa mówił o tym we wtorek wieczorem w Charkowie na wschodzie kraju. Jest to jedna z dwóch ważnych - prócz Dniepropietrowska - logistycznych baz ukraińskich sił rządowych w konflikcie z prorosyjskimi separatystami i wojskami Federacji Rosyjskiej, który toczy się w Donbasie.

"Nie mam żadnej wątpliwości, że decyzję o możliwości przekazania Ukrainie broni podejmą i Stany Zjednoczone, i inni nasi partnerzy, bo nie mamy innej możliwości obrony" - powiedział.

Poroszenko oświadczył, że w odróżnieniu od przeciwników Ukraina nigdy nie łamała swoich zobowiązań w sprawie uregulowania konfliktu.

"Zawsze robiła to druga strona" - podkreślił. "By osiągnąć pokój, powinniśmy mieć możliwość obrony" - powtórzył.

Prezydent wskazał, że Ukraina ma własnych producentów broni, którzy w niczym nie ustępują producentom zagranicznym, ale potrzebuje czasu, by rozwinąć ten sektor.

"Żeby mieć zabezpieczenie na ten czas, potrzebujemy współpracy z naszymi zagranicznymi partnerami" - powiedział Poroszenko.

Dowiedz się więcej na temat: prezydent Ukrainy Petro Poroszenko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama