Reklama

Reklama

Oświadczenie NATO ws. zmian na granicy Ukrainy z Rosją

Nie odnotowano zmian na granicy Ukrainy z Rosją - oświadczyło dziś NATO. Wcześniej ukraińska Straż Graniczna poinformowała, że ostatnio nie obserwuje obecności rosyjskiej armii i sprzętu w pasie przygranicznym, ale nie może potwierdzić ich wycofania.

- Nie widzimy żadnych zmian na granicy - powiedział w Brukseli przedstawiciel Sojuszu Północnoatlantyckiego poproszony o skomentowanie oświadczenia rzecznika ukraińskiej Straży Granicznej Serhija Astachowa.

Mówiąc, że straż w ostatnich dniach nie zaobserwowała obecności rosyjskiej armii i sprzętu w 10-kilometrowym pasie przygranicznym, Astachow zastrzegł, że nie może powiedzieć, co dzieje się dalej, poza tą strefą.

Reklama

Ukraińskie MSZ oświadczyło we wtorek, że wbrew deklaracjom prezydenta Rosji Władimira Putina rosyjskie wojska, znajdujące się przy ukraińskich granicach, nie zostały wycofane w głąb Rosji.

Wycofania ich nie potwierdza też Pentagon.

W poniedziałek służba prasowa Kremla poinformowała, że prezydent nakazał wycofanie do miejsc stałej dyslokacji wojsk, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium trzech obwodów graniczących z Ukrainą - rostowskim, biełgorodzkim i briańskim.

Rosyjskie Ministerstwo Obrony powiadomiło we wtorek, że wojska, które uczestniczyły w ćwiczeniach na terytorium tych obwodów, otrzymały rozkaz powrotu do miejsc stałej dyslokacji i przygotowują się do tego.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje