Reklama

Reklama

Ostrzał centrów Doniecka i Awdijiwki. Są zabici

Specjalna Misja Monitoringowa OBWE zaapelowała w piątek o wstrzymanie walk między siłami rządowymi a prorosyjskimi separatystami na wschodzie Ukrainy i oświadczyła, że ostrzeliwana jest nie tylko Awdijiwka, ale także centrum Doniecka.

Kontrolowana przez siły rządowe Awdijiwka leży ok. 20 kilometrów na północ od zajętego przez separatystów Doniecka.

- Całą noc trwał ostrzał centrów Doniecka i Awdijiwki. Jest to nie do przyjęcia! SMM OBWE śledzi doniesienia o licznych ofiarach wśród ludności cywilnej. Strony powinny zaprzestać walk! - przekazano na profilu SMM OBWE na Facebooku.

Walki w Awdijiwce toczą się od niedzieli, 29 stycznia. Władze mówią o śmierci trzech cywilów. Według armii zginęło tam także co najmniej dziesięciu żołnierzy ukraińskich sił rządowych. W mieście, które odcięte jest od prądu, wody i dostaw ciepła, od wtorku obowiązuje stan wyjątkowy.

Reklama

We wtorek OBWE obarczyła winą za najnowszą eskalację konfliktu w Donbasie jego obie strony.

- Sytuacja w Awdijiwce pogarsza się od niedzieli. Od tego czasu dokumentujemy wszystkie naruszenia. Mamy trudności z dostępem do miejsc po obu stronach linii konfliktu i przekonaliśmy się, że prowokacyjne działania z obu stron są główną przyczyną tego, co tu się dzieje - mówił wówczas wiceszef SMM OBWE Alexander Hug.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje