Reklama

Reklama

Nowa doktryna wojenna Ukrainy. Rosja głównym zagrożeniem

Petro Poroszenko zatwierdził nową doktrynę wojenną. Rosja, w podpisanym przez prezydenta Ukrainy dokumencie, wskazana jest jako główne zagrożenie. W doktrynie mowa też jest o prozachodnich aspiracjach Ukrainy.

W dokumencie zbrojna agresja Rosji nazwana jest największym niebezpieczeństwem na jakie narażona jest aktualnie Ukraina.

Jako potwierdzenie tego zagrożenia wymieniona jest rosyjska okupacja Krymu, działania zbrojne w Donbasie, czy koncentracja rosyjskich wojsk przy granicy z Ukrainą.

Innym zagrożeniem jest działalność wewnątrz Ukrainy nielegalnych formacji zbrojnych, które mogą destabilizować społeczno-polityczną sytuację w kraju.

Reklama

Doktryna wojskowa wyznacza zadanie reformowania i wzmocnienia ukraińskiej armii. Siły zbrojne Ukrainy mają osiągnąć poziom wojsk krajów NATO, umożliwiający wstąpienie Ukrainy do Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy