Reklama

Reklama

Na wschodzie Ukrainy zginął dziennikarz

Siły ukraińskie poinformowały, że podczas ostrzału artyleryjskiego miejscowości Pieski na wschodzie Ukrainy zginął ukraiński dziennikarz. Gazeta "Segodnia" poinformowała online, że był to jej fotoreporter Serhij Nikołajew.

- Nie znamy wszystkich szczegółów, ale miejscowość Pieski była dzisiaj ostrzeliwana przez artylerię - powiedział rzecznik ukraińskich sił zbrojnych Andrij Łysenko.

Ranny dziennikarz został zabrany do szpitala, ale lekarzom nie udało się go uratować.

Miejscowość Pieski, położona na północny zachód od opanowanego przez prorosyjskich separatystów Doniecka, jest kontrolowana przez siły ukraińskie. Przebiega tamtędy linia frontu.

Reklama

Na wschodzie Ukrainy od nocy z 14 na 15 lutego formalnie obowiązuje rozejm; został uzgodniony w zawartym w Mińsku 12 lutego nowym porozumieniu pokojowym. Przewiduje ono m.in. zawieszenie broni, a następnie wycofanie ciężkiego uzbrojenia ze strefy walk i powstanie strefy buforowej; obie strony konfliktu miały opuścić tę strefę w ciągu 14 dni od wstrzymania walk. Wciąż dochodzi jednak do incydentów.

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, który ostrzega, że nawet jeśli rozejm się utrzyma, zagrożenie ze wschodu pozostanie, zapowiedział w sobotę, że skieruje do parlamentu projekt ustawy w sprawie wystąpienia z formalnym wnioskiem o monitorowanie rozejmu przez siły pokojowe ONZ.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje