Reklama

Reklama

Minister obrony Niemiec zapewnia o solidarności NATO. "Jeśli Rosja zaatakuje..."

​Niemiecka minister obrony zapewniła kraje bałtyckie o solidarności z nimi krajów NATO w przypadku agresji ze strony Rosji. Ursula von der Leyen zaznaczyła, iż pomoc krajom zagrożonym jest fundamentem Sojuszu.

- Nasi partnerzy w krajach bałtyckich mogą być pewni: jeżeli Rosja zaatakuje, będziemy stali po ich stronie. Putin też o tym wie - powiedziała von der Leyen w najnowszym wydaniu tygodnika "Die Zeit".  

Reklama

Szefowa resortu obrony dodała, że agresja rosyjska we wschodniej Ukrainie "obudziła NATO z letargu", powodując to, czego Putin najbardziej się obawia - zwartość Zachodu. 

Jej zdaniem Sojusz zwiększył swoją zdolność do szybkiego przesunięcia wojsk nad wschodnią granicę.

- Każdy członek Sojuszu wie, że pozostawienie Bałtów samych sobie oznaczałoby śmierć NATO - zaznaczyła minister obrony.

 Na pytanie dziennikarza, czy to oznacza, że Niemcy przystąpią do wojny za Łotwę, von der Leyen odparła: "Jak to za Łotwę? Za nas samych! Fundamentem Sojuszu jest zasada mówiąca, że jeden wspiera drugiego".

Odnosząc się do zastrzeżeń wobec gospodarzy przyszłych mistrzostw świata w piłce nożnej - Kataru i Rosji - von der Leyen pozwoliła sobie na żart: "Gdziekolwiek mecze będą się odbywać: Niemcy wyślą personel strzelający".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje