Reklama

Reklama

Międzynarodowy list gończy za Wiktorem Janukowyczem

Prokurator generalny Ukrainy wydał międzynarodowy list gończy za poszukiwanym prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem. Międzynarodowym listem gończym ścigany jest także były minister spraw wewnętrznych Witalij Zacharczenko - przekazał prokurator.

Wiktor Janukowycz został wciągnięty na międzynarodową listę ściganych przestępców. Poinformował o tym pełniący obowiązki prokuratora generalnego Ukrainy Ołeh Machnycki.

Przestępstwa bada specjalna grupa

Reklama

Były prezydent jest ścigany z artykułu mówiącego o morderstwie dwóch lub więcej osób. Grozi mu za to dożywotnie więzienie i przepadek mienia.

Przestępstwa popełnione przez obalonego szefa państwa bada specjalna grupa powołana przez prokuraturę.

W jej skład wchodzą przedstawiciele MSW i SBU.

Wcześniej Ołeh Machnycki zapowiedział zwrócenie się do międzynarodowych instytucji z prośbą o prześwietlenie kont bankowych i aktywów należących do byłego prezydenta i jego współpracowników.

Jak powiedział prokurator Machnycki agencji Reutera, Wiktor Janukowicz i jego kompani ukradli "nie miliony, a miliardy dolarów". Dlatego Kijów będzie się też domagał szczegółowego zbadania wszystkich dużych umów handlowych zawartych w ciągu ostatnich lat.

Gdzie jest Janukowycz?

Wciąż nie wiadomo, gdzie przebywa Wiktor Janukowycz. Według mediów odsunięty od władzy i podejrzany o doprowadzenie do śmierci 100 osób były prezydent schronił się w Rosji.

Pojawiły się również informacje, że ścigany przez władze Ukrainy były prezydent Wiktor Janukowycz może wciąż znajdować się na terytorium tego kraju - oświadczył zastępca prokuratora generalnego Ołeh Hołomsza.

Dowiedz się więcej na temat: Wiktor Janukowycz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje