Reklama

Reklama

Merkel i Obama zarzucili Putinowi naruszenie prawa międzynarodowego

Kanclerz Niemiec Angela Merkel i prezydent USA Barack Obama zgodzili się w przeprowadzonej w niedzielę wieczorem rozmowie telefonicznej, że interwencja rosyjska na Krymie stanowi naruszenie prawa międzynarodowego - poinformował zastępca rzecznika rządu w Berlinie Georg Streiter.

Jak powiedział Georg Streiter, Merkel i Obama uznali, że "w obliczu bezprawia" szczególnego znaczenia nabiera zgodna postawa wspólnoty międzynarodowej.

Reklama

Berlin i Waszyngton zastanawiają się intensywnie, jak wspomóc Ukrainę w procesie rozwiązywania jej problemów finansowych oraz humanitarnych.

Merkel i Obama zgodzili się, że tylko środki polityczne mogą rozwiązać problemy Ukrainy.

Cameron i Obama ostrzegają Putina

Premier Wielkiej Brytanii David Cameron i prezydent USA Barack Obama ostrzegli prezydenta Rosji Władimira Putina, że Rosja poniesie "istotne koszty", jeśli nie zmieni polityki wobec Ukrainy - oświadczył w niedzielę rzecznik Downing Street.

Podczas rozmowy telefonicznej z prezydentem USA Barackiem Obamą, Cameron zgodził się z nim, iż działania Rosji na Ukrainie "są całkowicie nie do przyjęcia" - powiedział rzecznik.

- Obaj zgodzili się co do pilnej konieczności deeskalacji (sytuacji na Ukrainie) oraz podjęcia przez Rosję bezpośredniego dialogu z władzami Ukrainy - podkreślił rzecznik urzędu brytyjskiego premiera.

- Zgodzili się też co do tego, że Rosja musiałaby ponieść "istotne koszty" jeśli nie zmieni swojej polityki wobec Ukrainy - dodał rzecznik.

Dowiedz się więcej na temat: zamieszki na Ukranie | Angela Merkel | Barack Obama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy