Reklama

Reklama

Ławrow: Jest postęp w realizacji porozumienia z Mińska

Szef rosyjskiej dyplomacji wezwał Ukrainę, aby zdystansowała się od "ekstremistów", działających na wschodzie kraju. W przemówieniu, wygłoszonym podczas sesji Rady Praw Człowieka ONZ, Siergiej Ławrow powiedział, że Ukraina powinna dążyć do pokoju.

Dodał, że osiągnięto namacalny postęp w realizacji postanowień porozumienia z Mińska, a zawieszenie broni zostało - jak to określił - "skonsolidowane".

Reklama

Minister wezwał Kijów do zniesienia "faktycznej" blokady Donbasu, przywrócenia związków gospodarczych z tym regionem, wypłaty świadczeń dla jego mieszkańców i wznowienia usług bankowych.

Ławrow nazwał "ohydną zbrodnią" zabójstwo jednego z przywódców rosyjskiej opozycji, Borysa Niemcowa. Dodał, że prezydent Władimir Putin kieruje śledztwem, które ma doprowadzić sprawców przed wymiar sprawiedliwości.

Siergiej Ławrow rozmawiał wcześniej z amerykańskim sekretarzem stanu, Johnem Kerry'm. Po spotkaniu nie wydano żadnego komunikatu.

Po wygłoszeniu przemówienia Ławrow spotkał się z Kerry'm po raz drugi. Rozmowa dotyczyła konfliktu na Bliskim Wschodzie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje