Reklama

Reklama

Krym: Rosyjski szturm na bazę lotniczą i rakietową sił ukraińskich

Sytuacja na Krymie nadal jest bardzo napięta. Siły rosyjskie zajęły kolejne lotnisko. Tym razem w bazie lotniczej i rakietowej sił ukraińskich w Nowofiodorowce niedaleko Eupatorii. Pojawiły się też doniesienia, że w kierunku morskich baz ukraińskich w pobliżu Odessy płynie rosyjski krążownik rakietowy "Moskwa".


- Uzbrojeni członkowie sił rosyjskich w wojskowych mundurach, bez znaków rozpoznawczych, odcięli w niedzielę dostęp do lotniska wojskowego w pobliżu miejscowości Saki na Krymie - poinformował rzecznik ukraińskich sił zbrojnych na Krymie Władysław Sielezniow.

Reklama

Liczącej ok. 80 uzbrojonych ludzi grupie pomaga ok. 50 ludzi w cywilnych ubraniach. Zablokowano wjazd na lotnisko w Nowofiedorowce i wzdłuż pasa startowego ustawiono stanowiska z bronią maszynową - powiedział rzecznik w rozmowie z agencją Reutera.

Cytowany przez ukraińskie media Sielezniow wskazał, że "od źródeł w Nowofiedorowce wiadomo, że lotnisko zajęli rosyjscy żołnierze".

Według niego cywile, uzbrojeni w pałki, próbowali wedrzeć się do centrum kontroli lotów.

Płynie rosyjski krążownik rakietowy "Moskwa"

Lotnisko w Nowofiodorowce jest kolejnym wojskowym portem lotniczym zajętym przez siły zbrojne Federacji Rosyjskiej na Krymie. Rosjanie kontrolują już lotnisko w Belbeku nieopodal Sewastopola, a także blokują właściwie wszystkie bazy sił ukraińskich na Krymie.

W Sewastopolu zablokowana jest także flota wojenna Ukrainy. Rosyjskie wojska zablokowały ukraiński port wojenny,  zatapiając u wyjścia z portu swoje trzy stare okręty patrolowe. W kierunku morskich baz ukraińskich w pobliżu Odessy płynie rosyjski krążownik rakietowy "Moskwa". 

Pojawiły się też - niepotwierdzone dotąd - informacje o przygotowywanym przez rosyjski  specnaz desancie na południowym wybrzeżu Ukrainy. Jak podaje "Ukraińska Prawda"  planowane są także kolejne ruchy, a konkretnie  desanty piechoty morskiej na brzegu obwodów chersońskiego i odeskiego.Dowiedz się więcej na temat: Rosja | Krym

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje