Reklama

Reklama

Krym: Dotkliwe skutki izolacji. Mieszkańcy się skarżą

Mieszkańcy Krymu zmagają się ze skutkami izolacji, które są odczuwalne na każdym kroku. Mimo starań ze strony Moskwy, ludzie są pozbawieni wielu udogodnień. Największymi bolączkami są drożyzna i brak turystów.

Moskiewski korespondent Polskiego Radia,  Maciej Jastrzębski, który jest na okupowanym półwyspie, donosi, że w większości sklepów, restauracji i hoteli nie działają elektroniczne systemy płatności. W największych miastach: Sewastopolu i Symferopolu, tylko w kilku punktach można pobrać pieniądze z bankomatu. Uruchamiane po aneksji rosyjskie banki, najczęściej obsługują tylko lokalne karty płatnicze.

Reklama

Mieszkańcy separatystycznej autonomii narzekają na gwałtownie rosnące ceny towarów i usług komunalnych. - Drożyzna to nasz główny problem - skarżą się mieszkańcy Symferopola. Największą bolączką  jest jednak mniejszy niż zwykle ruch turystyczny. W porównaniu do ubiegłego roku już teraz można oszacować, że na półwysep przyjechało o ponad 30 procent mniej wczasowiczów. - Jest mniej ludzi niż kiedyś, sądzimy że po prostu boją się przyjeżdżać - twierdzą organizatorzy rejsów wycieczkowych w Jałcie. Na Krym latają tylko rosyjskie linie lotnicze. Przez południowo-wschodnie regiony Ukrainy przejazd jest niezbyt bezpieczny. Ci, którzy wybrali przeprawę promową z Rosji na Krym, czekają w kolejce ponad dobę.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy