Reklama

Reklama

​Kopacz: W sprawie Ukrainy trzeba mówić jednym głosem

Unia Europejska musi mówić jednym głosem w sprawie Ukrainy - oświadczyła premier Ewa Kopacz po poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem.

Rozmowa szefowej polskiego rządu i przewodniczącego PE dotyczyła m.in. kryzysu ukraińsko-rosyjskiego i "tragicznej sytuacji na Ukrainie". "Byliśmy zgodni, że UE w sprawie Ukrainy musi mówić jednym głosem" - podkreśliła premier.

Reklama

Szefowa polskiego rządu pogratulowała Schulzowi wyboru na stanowisko przewodniczącego PE. "To już druga kadencja na tej funkcji" - zauważyła Kopacz. Pogratulowała również PE ratyfikowania umowy stowarzyszeniowe UE-Ukraina. 

Kopacz i Schulz dyskutowali też o współpracy między polskim rządem a europarlamentem "na długie lata", jak wyraziła się Kopacz.

Polska premier podziękowała przewodniczącemu PE za wysiłki, które włożył podczas ostatnich negocjacji dotyczących budżetu UE na lata 2014-2020. Jak oceniła, wysiłki Schultza przełożyły się na "historyczny dla Polski budżet".

Jak zauważyła Kopacz, PE jest tą instytucją Unii Europejskiej, która pochodzi z bezpośredniego wyboru, a przez to ma "mocny mandat w podejmowaniu decyzji". Kopacz zaprosiła Schulza do Warszawy. 

 

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Ewa Kopacz | Parlament Europejski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje