Reklama

Reklama

Konwój ponad 100 niebieskich ciężarówek przejedzie przez Polskę

Ponad sto potężnych ciężarówek niemieckich służb THW z pomocą dla Ukrainy przejedzie przez Polskę. Pierwszych 17 niebieskich samochodów technicznych po południu przekroczy polsko-niemiecką granicę w Świecku. Dalej pojadą autostradą A2 przez Poznań w stronę Łodzi.


Dziennikarzowi radia RMF FM udało się ustalić przebieg trasy polskiego odcinka konwoju. Początek tej podróży biegnie autostradą A2, od Świecka przez Poznań i dalej w kierunku Łodzi. Już w Lubuskiem ciężarówki mają podzielić się na mniejsze grupki. Najprawdopodobniej po pięć pojazdów. Taki podział ma sprawić, że inni kierowcy nie będą mieli większych kłopotów z powodu przejazdu konwoju.

Reklama

Dziś samochody dotrą do Warszawy. Tam zaplanowano postój. Jutro rano ciężarówki mają ruszyć w dalszą podróż i przez Lubelszczyznę dotrzeć na Ukrainę.  

Na razie nie podano, kiedy pojawią się kolejne pojazdy THW. Wiadomo jedynie, że w sumie przez Polskę ma przejechać ponad 100 niemieckich samochodów technicznych.

Bundesanstalt Technisches Hilfswerk (THW) to niemiecka instytucja zajmującą się zarządzaniem kryzysowym. Służby te odpowiedzialne są za zadania podobne do tych, które ma polska straż pożarna. TWH powstała w 1950 r. W jej flocie znajduje się wiele specjalistycznych pojazdów oraz wielofunkcyjne łodzie. Służby te pomagały m.in. podczas tegorocznej powodzi na Bałkanach oraz Słowenii po ataku zimy.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy