Reklama

Reklama

Kliczko: Żadnych kompromisów, tylko zmiana władz

Atak milicji na uczestników protestów na Majdanie Niepodległości w Kijowie zamknął drogę do porozumienia z władzami; opozycji pozostaje tylko domagać się całkowitej wymiany rządzących - oświadczył w środę jeden z liderów ukraińskiej opozycji Witalij Kliczko.

- Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz zamknął drogę do jakiegokolwiek kompromisu. Nie może być porozumienia z człowiekiem, który nie liczy się ze stanowiskiem innych. Pozostaje tylko jedna droga: całkowita zmiana władzy - powiedział na konferencji prasowej Kliczko.

Reklama

Wyjaśnił, że opozycja domaga się przedterminowych wyborów parlamentu i prezydenta. Polityk zwrócił się także do państw zachodnich o wprowadzenie personalnych sankcji wobec Janukowycza i ludzi z jego otoczenia.

W nocy z wtorku na środę wojska wewnętrzne MSW Ukrainy i oddziały specjalne milicji Berkut podjęły próbę przejęcia kontroli nad Majdanem Niepodległości. We wtorek rano siły milicyjne próbowały odbić znajdujący się w rękach uczestników protestów kijowski ratusz. Działania władz zostały ostro skrytykowane przez społeczność międzynarodową.

Na Ukrainie od 21 listopada trwają protesty zwolenników integracji europejskiej, niezadowolonych z decyzji władz o odmowie podpisania umowy stowarzyszeniowej z UE.

Z Kijowa Jarosław Junko

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje