Reklama

Reklama

Kerry: Nie ma militarnego rozwiązania konfliktu na Ukrainie

Sekretarz stanu USA John Kerry zapewnił w niedzielę, że między USA i Europą nie ma różnic w podejściu do kryzysu na Ukrainie, a konfliktu nie można rozwiązać środkami militarnymi.

- Rosja dąży do zmiany otaczającej ją strefy bezpieczeństwa - powiedział Kerry podczas kończącej się w niedzielę 51. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa. Zapewnił, że pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Europą nie ma różnicy zdań w podejściu do kryzysu ukraińskiego. - Jesteśmy zgodni, że należy blisko współpracować - powiedział.

Reklama

- Nie ma militarnego rozwiązania tego konfliktu - podkreślił amerykański polityk. W sobotę to samo powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel. Kerry nie odniósł się do dyskusji o ewentualnych dostawach broni dla Ukrainy, co sugerowali niektórzy uczestnicy spotkania w Monachium, w tym amerykański senator, Republikanin John McCain.

Kerry zapewnił, że USA i Europa będą nadal wspierały Ukrainę.

Występujący przed nim szef dyplomacji Niemiec Frank-Walter Steinmeier powiedział, że dozbrojenie ukraińskiej armii byłoby "bardzo ryzykowne i kontrproduktywne".

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje