Reklama

Reklama

KE skomentowała decyzję Rosji o nałożeniu embarga

Komisja Europejska skomentowała decyzję Rosji o nałożeniu embarga na import produktów rolnych z Unii. - To rozczarowujące i politycznie motywowane - powiedział rzecznik.

Rzecznik Komisji Roger Waite powiedział, że Bruksela nie została oficjalnie o tej decyzji poinformowana - czekamy na więcej szczegółów i konkretną listę produktów objętych sankcjami.

- Ale oczywiste jest, że to politycznie motywowana decyzja i niesprawiedliwa. Sytuacja jest trudna i nie wiadomo w którym kierunku się rozwinie - powiedział rzecznik.

Reklama

Zapewnił, że Bruksela ma możliwości, które pozwalają na przekazanie wsparcia europejskim rolnikom. To pozwoli zlikwidować zakłócenia na unijnym rynku i zrekompensować straty.

Dziś o godzinie 15 w Brukseli na temat wypłaty odszkodowań polscy eksperci będą rozmawiać z przedstawicielami Komisji Europejskiej. To pierwsze tego typu spotkanie i - jak podkreślają unijni urzędnicy - nie ostatnie. Na tym spotkaniu polscy eksperci mają przedstawić szacunkowe straty, które na razie wyliczono na 500 milionów euro i planowane działania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje