Reklama

Reklama

Kanada wprowadza sankcje wizowe dla ukraińskich oficjeli

Kanada wprowadza sankcje wizowe dla przedstawicieli ukraińskich władz.

Jak oświadczył kanadyjski minister do spraw emigracji Chris Alexander ukraińscy oficjele odpowiedzialni za przemoc i prześladowania obywateli i opozycji od dziś nie będą mieli wstępu do Kanady.

Szef dyplomacji kanadyjskiej John Baird powiedział, że choć jego kraj pozytywnie ocenia rozwój sytuacji na Ukrainie jest jeszcze dużo do zrobienia. Jego zdaniem ukraińskie władze muszą spełnić podstawowe postulaty ludności jakimi są prawo do decydowania i wprowadzenie demokratycznych zasad.

Reklama

Uważa też, że same słowa nie wystarczą by przywrócić zaufanie społeczeństwa do rządzących. Zapewnił, że Kanada będzie popierała ludność Ukrainy, która dzielnie broni demokracji.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz przyjął dziś dymisję premiera Mykoły Azarowa. Zgodnie z konstytucją, oznacza to dymisję całego rządu. Rezygnacja rządu jest jednym z kilku warunków pokojowego wyjścia z obecnego kryzysu stawianych przez oponentów władz.

Pozostałe to amnestia dla uczestników manifestacji, ukaranie winnych agresywnego zachowania milicji, a także odwołanie antydemokratycznych ustaw ograniczających wolności obywatelskie.

Ten ostatni warunek także został dziś spełniony przez parlament.

Dowiedz się więcej na temat: Kanada | Ukraina | sankcje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje