Reklama

Reklama

Janukowycz: Umowy z Rosją nie przeszkadzają w zbliżeniu z UE

Porozumienia zawarte z Rosją nie są sprzeczne z integracją europejską Ukrainy - oświadczył prezydent Wiktor Janukowycz w transmitowanej w czwartek rozmowie z dziennikarzami kilku ukraińskich mediów.

- Idąc na spotkanie z wami przygotowałem cały pakiet dokumentów przyjętych przez komisję międzypaństwową (Ukraina-Rosja). Mogę je wam przekazać i zobaczycie, że nie ma tutaj żadnych sprzeczności z jakąkolwiek integracją - podkreślił Janukowycz.

Reklama

Prezydent Ukrainy powiedział także, że jego kraj może być obserwatorem w Unii Celnej Rosji, Białorusi i Kazachstanu oraz podpisać umowę o stowarzyszeniu z UE.

- Ukraina powinna znaleźć taki model relacji z partnerami strategicznymi, który będzie pasował wszystkim. To się może komuś podobać, albo nie podobać. Podstawą naszej polityki zawsze jednak będą interesy państwa ukraińskiego i narodu ukraińskiego - oświadczył.

Janukowycz mówił , że Ukraina nie znalazła jeszcze sposobu na ograniczenie negatywnych następstw dla gospodarki, wynikających z umowy stowarzyszeniowej z UE.

- Powiem otwarcie: nie znaleźliśmy na razie odpowiedzi na pytanie, jak możemy zminimalizować negatywne następstwa (umowy z UE). Powinniśmy oczywiście wiedzieć, co nam to da (umowa z UE) w krótkookresowej, średniej i długookresowej perspektywie - powiedział w wywiadzie telewizyjny.

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina | Rosja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje