Reklama

Reklama

J. Tymoszenko: Ukraina powinna szybko wstąpić do UE

Była premier Ukrainy, Julia Tymoszenko podkreślała w swoim przemówieniu do narodu znaczenie jak najszybszej integracji z Unią Europejską w celu ochrony przed "rosyjską agresją". Dodała także, że Ukraina nie jest pozostawiona sama sobie w konflikcie z Rosją.

"Moi Drodzy Ukraińcy. Mówię "Ukraińcy", bo dziś, niezależnie od narodowości, wszyscy jesteśmy Ukraińcami. Te słowa na całym świecie brzmią dziś bardzo dostojnie. Nasza odwaga i siła stały się dla świata wzorem walki o wolność. Uwolniliście kraj od dyktatury, a ten trud pozwolił wygrać prawo do wolnego życia. Powodem agresji wojskowej Federacji Rosyjskiej przeciwko Ukrainie jest to, że w wyniku europejskiej rewolucji zyskaliśmy prawo do czyszczenia ścieżki ku Europie, odsuwając na bok Janukowycza - podwładnego rządu Rosji.

Reklama

Rosja nie mogła tego przeboleć. Musimy jak najszybciej stać się pełnoprawnymi członkami demokratycznej zachodniej wspólnoty, bo to da nam niezawodną ochronę przed rosyjskim agresorem. Dlatego właśnie już teraz musimy stać się częścią zjednoczonej Europy poprzez podpisanie umowy o wstąpieniu do Unii Europejskiej. Rozpoczniemy proces integracji w ramach struktur bezpieczeństwa demokratycznego świata, aby raz na zawsze uchronić się od zagrożenia militarnego ze strony Rosji. Nasz zespół pracuje obecnie nad tym wspólnie ze światowymi liderami".


Dowiedz się więcej na temat: Julia Tymoszenko

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje