Reklama

Reklama

Incydent w rosyjskiej telewizji. "Przestań kłamać"

Jak podaje portal tvp.info, ukraińska dziennikarka przerwała nadawany na żywo program telewizji Russia Today, którego była gościem. "Russia Today, która jest finansowana przez Kreml, kłamie na temat mojego kraju, kłamie na temat Ukraińców" - powiedziała Tetiana Pusznowa, a następnie zniknęła z wizji, a w jej miejsce pojawiła się plansza z napisem "Russia Today przestań kłamać".

Do incydentu, który rosyjska stacja nazwała "trollingiem", doszło w miniony wtorek. Tetiana Pusznowa, producentka prywatnej telewizji Ukraine Today, powstałej w sierpniu 2014 roku jako odpowiedź na rosyjską propagandę , została zaproszona do programu, którego tematem miała być właśnie Ukraina.

Wg tvp.info, gdy prowadząca Anissa Naouai chciała pokazać jeden z materiałów ukraińskiej telewizji, Pusznowa zaczęła mówić. 

"Nie pamiętam pani imienia, ale pani jest także odpowiedzialna za tysiące, tysiące ofiar w moim kraju" - powiedziała. "A Russia Today, która jest finansowana przez Kreml, kłamie na temat mojego kraju, kłamie na temat Ukraińców. Dlatego nie chcę z wami współpracować. Apeluję też do moich międzynarodowych partnerów: nie współpracujcie z Russia Today" - dodała.

Reklama

Po chwili Pusznowa zninęła z wizji, a zamiast niej pojawiła się plansza z napisem "Russia Today przestań kłamać" - donosi tvp.info.

"Chcę tylko powiedzieć, że Russia Today bardzo stara się zapraszać do studia gości, którzy mają inny punkt widzenia. A to nie jest łatwe, pozyskiwać osoby o innym, nierosyjskim spojrzeniu" - tak skomentowała całą sytuację gospodyni programu.

oprac. emiReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje