Reklama

Reklama

Grupa kontaktowa uzgodniła rozejm na Ukrainie

Międzynarodowa grupa kontaktowa ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Ukraina, Rosja) zakończyła we wtorek obrady w stolicy Białorusi Mińsku - poinformowała państwowa agencja BiełTA.

Spotkanie trwało około dwóch godzin. Nie przewidziano kontaktu uczestników z dziennikarzami po ich zakończeniu - podaje BiełTA.

Reklama

W rozmowach uczestniczyli: wysłanniczka OBWE Heidi Tagliavini, były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma i ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow, jak również przedstawiciele samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej Denys Puszylin i Władysław Dejnego.

Separatyści o przekazaniu grupie kontaktowej propozycji

Przedstawiciele samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej poinformowali o przekazaniu we wtorek w Mińsku międzynarodowej grupie kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Ukraina, Rosja) propozycji pokojowego uregulowania sytuacji na Ukrainie.

"Przekazaliśmy uczestnikom trójstronnej grupy kontaktowej projekt protokołu, obejmujący zestaw kroków na rzecz wojskowego i politycznego uregulowania (sytuacji). Strony grupy kontaktowej wzięły ten projekt i obiecały dać odpowiedź po przerwie" - powiedział przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin, cytowany przez agencję TASS.

Tymczasem źródło zbliżone do rozmów powiedziało agencji Interfax-Zapad, że nie ustalono na razie konkretnego terminu zebrania grupy w celu przeanalizowania wspomnianego protokołu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje