Reklama

Reklama

Grupa kontaktowa uzgodniła rozejm na Ukrainie

Międzynarodowa grupa kontaktowa ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Ukraina, Rosja) zakończyła we wtorek obrady w stolicy Białorusi Mińsku - poinformowała państwowa agencja BiełTA.

Spotkanie trwało około dwóch godzin. Nie przewidziano kontaktu uczestników z dziennikarzami po ich zakończeniu - podaje BiełTA.

W rozmowach uczestniczyli: wysłanniczka OBWE Heidi Tagliavini, były prezydent Ukrainy Leonid Kuczma i ambasador Rosji w Kijowie Michaił Zurabow, jak również przedstawiciele samozwańczych republik ludowych donieckiej i ługańskiej Denys Puszylin i Władysław Dejnego.

Separatyści o przekazaniu grupie kontaktowej propozycji

Przedstawiciele samozwańczych republik donieckiej i ługańskiej poinformowali o przekazaniu we wtorek w Mińsku międzynarodowej grupie kontaktowej ds. kryzysu na Ukrainie (OBWE, Ukraina, Rosja) propozycji pokojowego uregulowania sytuacji na Ukrainie.

Reklama

"Przekazaliśmy uczestnikom trójstronnej grupy kontaktowej projekt protokołu, obejmujący zestaw kroków na rzecz wojskowego i politycznego uregulowania (sytuacji). Strony grupy kontaktowej wzięły ten projekt i obiecały dać odpowiedź po przerwie" - powiedział przedstawiciel samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Denys Puszylin, cytowany przez agencję TASS.

Tymczasem źródło zbliżone do rozmów powiedziało agencji Interfax-Zapad, że nie ustalono na razie konkretnego terminu zebrania grupy w celu przeanalizowania wspomnianego protokołu.

Reklama

Reklama

Reklama