Reklama

Reklama

Ewakuowani z Donbasu Polacy przylecą dziś do Polski

Rozpoczął się trzeci etap ewakuacji osób polskiego pochodzenia z Donbasu na Ukrainie. W ciągu dnia pięcioma rejsami przyleci do Polski z Charkowa, miasta w którym ewakuowani oczekiwali na wylot, 178 osób - informuje z Charkowa specjalny wysłannik Polskiego Radia Krzysztof Renik.

Osoby polskiego pochodzenia ewakuowane z Donbasu przybędą do Polski samolotami wojskowymi polskich sił powietrznych. Na lotnisku w Charkowie samoloty z biało-czerwoną szachownicą na skrzydłach wylądują dziś pięciokrotnie. Zabiorą na pokład po czterdzieści kilka osób. Każdy ewakuowany może przewieźć do Polski trzydzieści kilogramów bagażu. 

Reklama

Udających się do Polski obywateli ukraińskich polskiego pochodzenia żegnają na lotnisku w Charkowie przedstawiciele polskich służb dyplomatycznych, a także - jak podaje obwodowa administracja w Charkowie - szef tej administracji Ihor Bałuta. 

Ewakuacja osób polskiego pochodzenia z Donbasu rozpoczęła się w sobotę. Czterema autobusami osoby te zostały przetransportowane do Charkowa z dwóch punktów leżących na linii demarkacyjnej, oddzielającej tereny zajęte przez prorosyjskich rebeliantów od obszarów kontrolowanych przez siły ukraińskie. W niedzielę i poniedziałek ewakuowani załatwiali w Charkowie czynności konsularne - otrzymywali polskie wizy, a ci którzy ich nie mieli - także Karty Polaka.

Dowiedz się więcej na temat: ewakuacja z Donbasu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne