Reklama

Reklama

Emerytka z karabinem gwiazdą internetu

68-letnia emerytka z obwodu lwowskiego stała się gwiazdą internetu na Ukrainie. W sieci zamieszczono zdjęcia z wojskowego szkolenia cywilów, które odbyło się w miniony weekend w miejscowości Żydaczów. Na fotografiach widać starszą kobietę z bronią automatyczną, ćwiczącą razem z młodymi mężczyznami.

Miejscowe media informują, że podczas szkoleń, poza umiejętnościami strzeleckimi, ćwiczono też między innymi poszukiwanie i rozpoznawanie śladów, a także elementy medycznej pomocy.

Reklama

Zdjęcia 68-letniej Kateriny, uczącej się odeprzeć potencjalny atak rosyjskich najeźdźców, umieścił w sieci świadek szkolenia. Na odzew internatów nie trzeba było długo czekać. "Ona mnie zawstydza. Idę się uczyć na strzelnicę" - napisała Angela Aravina, którą cytuje kyivpost.com. "Jeśli jest to zachodnia Ukraina, to jestem pewien, że w 100 procentach babcia przyniosła jej własną broń" - zaznacza z kolei Siergiej Samoylenko.

Użytkownicy Facebooka zidentyfikowali także broń, którą kobieta trzyma w dłoniach - Heckler & Koch MP5, 9mm pistolet maszynowy.

Jak jednak zauważają internauci, bez względu na to - jak dobrze emerytka będzie posługiwać się bronią - nie zaciągnie się do ukraińskiej armii. Tam bowiem rekrutują osoby o co najmniej 28 lat młodsze.

Krzysztof Zasada

Dowiedz się więcej na temat: Ukraina

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy