Reklama

Reklama

"Działanie Rosji w Syrii nie odwrócą uwagi USA od Ukrainy"

- Uwaga USA nie zostanie odwrócona od Ukrainy przez działania Rosji w Syrii - deklaruje dowódca sił amerykańskich w Europie gen. Ben Hodges. Wyraził też przekonanie, że unijne sankcje nałożone na Rosję zostaną podtrzymane.

Gen. Hodges przyznał, że spotkał się z wyrazami zaniepokojenia, iż USA złagodzą podejście do spraw Ukrainy, by współpracować z Rosją w Syrii.

"Musicie mieć państwo pełną pewność, że uwaga Stanów Zjednoczonych nie zostanie odwrócona przez to, co dzieje się gdziekolwiek indziej na świecie, od tego, że Rosja nadal musi wywiązać się ze swoich zobowiązań jako część międzynarodowej społeczności i szanować międzynarodowe normy i procedury" - powiedział.

I dlatego, jak zaznaczył, "czuje się absolutnie przekonany, że Unia Europejska będzie kontynuowała nakładanie sankcji, sankcje te zostaną przeniesione na kolejny okres od stycznia, powinny zostać przeniesione, po to, by Rosja wiedziała, że nasza uwaga nie zostanie odwrócona przez to, co robią również w Syrii"

Reklama

Jak mówił generał, działania Rosji na wschodzie Europy, okupowanie suwerennego terytorium ukraińskiego muszą zostać powstrzymane.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje