Reklama

Reklama

Donald Tusk zaprosił Poroszenkę na szczyt UE

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk potwierdził w środę, że zaprosił prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę na czwartkowy nieformalny szczyt UE w Brukseli. Konflikt na wschodzie Ukrainy będzie jednym z głównych tematów spotkania przywódców unijnych.

W liście do szefów państw i rządów Tusk napisał, że Poroszenko zrelacjonuje uczestnikom szczytu najnowsze wydarzenia na Ukrainie. Następnie w trakcie roboczego obiadu przywódcy unijni przedyskutują już we własnym gronie sytuację na wschodzie Ukrainy oraz relacje z Rosją.

"Przeanalizujemy sytuację i rozważymy wszelkie właściwe działania" - napisał Tusk.

Już we wtorek wieczorem administracja prezydenta Ukrainy informowała, że weźmie on udział w unijnym szczycie. Jednak nie było potwierdzenia tej informacji ze strony szefa Rady Europejskiej.

Reklama

Szczyt UE odbędzie się dzień po planowanym na środę spotkaniu w tzw. formacie normandzkim, czyli przywódców Ukrainy, Rosji, Niemiec i Francji w Mińsku, gdzie podjęta zostanie próba uregulowania konfliktu. Od rezultatów mińskiego spotkania zależy przebieg dyskusji na szczycie UE w czwartek. Po nasileniu walk na wschodzie Ukrainy i ostrzelaniu przez wspieranych przez Rosję separatystów miasta Mariupol UE zagroziła zaostrzeniem sankcji wobec Rosji.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy