Reklama

Reklama

Ambasador USA w Kijowie: Ukraina prowadzi wojnę na trzech frontach

Amerykański ambasador w Kijowie Geoffrey Pyatt oznajmił w poniedziałek, że Ukraina walczy obecnie na trzech frontach - poza prowadzeniem działań militarnych na wschodzie, walczy też o prawdę i przeciwko korupcji. Zapewnił, że Waszyngton wesprze Kijów.

"Ukraina walczy na trzech frontach: prowadzi działania zbrojne, wojnę o prawdę i wojnę przeciw korupcji" - napisał Pyatt na Twitterze. Dodał, że korupcja zagraża tak samo Ukrainie, jak rosyjskie czołgi na wschodzie kraju.

"Prowadzenie wojny na trzech frontach jest trudne. I trudno będzie jeszcze długo. Lecz wesprzemy Was" - zaznaczył Pyatt.

Parlament Ukrainy zatwierdził tzw. pakiet ustaw antykorupcyjnych w październiku 2014 roku. Strategia antykorupcyjna należała do ustaw, o których przyjęcie apelował do władz ukraińskich MFW, od spełnienia tego warunku uzależniając dalszą pomoc finansową dla Kijowa. Walka z korupcją na Ukrainie nie przyniosła na razie konkretnych rezultatów - oceniła w połowie kwietnia w raporcie OECD. Pochwaliła jednak chęć zwalczania tej plagi przez władze w Kijowie.

Reklama

Ma początku kwietnia parlament Ukrainy przyjął szereg ustaw związanych z historią, w tym ustawę o równorzędnym potępieniu komunizmu i nazizmu, która wywołała oburzenie Rosji.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy