Reklama

Reklama

Ambasador Rosji odrzucił apel separatystów o siły pokojowe

Witalij Czurkin - ambasador Rosji przy ONZ - odrzucił apel prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy o to, by na opanowanych przez nich terenach rozmieścić siły pokojowe, w tym siły rosyjskie.

"Myślę, że ma to małe szanse na realizację" - powiedział dziennikarzom ambasador Rosji. Z kolei dyplomata europejski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, cytowany przez AFP, powiedział, że pomysł operacji pokojowej na wschodzie Ukrainy "wzbudził mało entuzjazmu" w Radzie.

Reklama

We wtorek separatyści z tzw. Donieckiej Republiki Ludowej na wschodzie Ukrainy zażądali zwołania pilnego posiedzenia RB ONZ, które miałoby rozpatrzyć wprowadzenie kontyngentu wojsk pokojowych. W kontyngencie tym miałyby znajdować się m.in. wojska rosyjskie.

Separatyści podkreślili, że kontyngent miałby kontrolować wypełnianie przez władze w Kijowie "zawartych wcześniej porozumień" oraz rozwiązać problemy w sferze humanitarnej i socjalnej.

Apel DRL związany jest najprawdopodobniej z decyzjami władz Ukrainy, które coraz bardziej izolują kontrolowane przez separatystów tereny od reszty kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne