Reklama

Reklama

Duchowny o chrześcijańskiej odpowiedzi na ataki w Paryżu

Modlitwa, pomoc uchodźcom i zabieganie o pokój bez użycia przemocy - To, zdaniem księdza Przemysława Śliwińskiego, rzecznika prasowego Archidiecezji Warszawskiej, chrześcijańska odpowiedź na ataki w Paryżu.

Duchowny podkreśla, że w tych dniach konfrontujemy się ze złem, które nie ma żadnego uzasadnienia. Msza w intencji ofiar i wszystkich Francuzów to coś, od czego jako katolicy musimy dziś zacząć - mówi IAR ksiądz Przemysław Śliwiński. 

Zwraca uwagę, że decyzje polityczne i tak zapadają ponad naszymi głowami, a modlitwa jest najskuteczniejszym sposobem działania.

Zastanawiając się nad tym trudnym doświadczeniem nie możemy zapomnieć o pomocy uchodźcom - dodaje ksiądz Śliwiński. 

Poprzez Caritas Polska i inne organizacje charytatywne możemy pomagać tym, którzy pozostali na Bliskim Wschodzie, na terenach objętych wojną. Musimy też modlić się o pokój. Prawdziwy - dany od Boga - a nie osiągany za pomocą kolejnych wojen - mówi.

Reklama

Duszpasterz przestrzega, że pragnienie zemsty po tym, co się stało, to najgorsze rozwiązanie. Zło będzie wywoływało kolejne zło. A to może doprowadzić do sytuacji, nad którą nikt nie zapanuje.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy