Reklama

Reklama

Zamachy w Paryżu: Odnaleziono samochód, który mógł posłużyć do ataku w Paryżu

Policja odnalazła na przedmieściach Paryża samochód, który mógł być wykorzystany przez zamachowców do przeprowadzenia jednego z piątkowych ataków w stolicy Francji - poinformowała w niedzielę agencja Associated Press.

AP powołała się na źródło we francuskim wymiarze sprawiedliwości, jednak ich rozmówca zastrzegł anonimowość.

Policja znalazła samochód marki Seat w Montreuil, znajdującym się 6 km na wschód od Paryża. Nie wiadomo jednak czy to ten sam pojazd, który posłużył terrorystom do ataków na bar "Le Carillon" i restaurację "Le Petit Cambodge" na ulicy Rue Alibert w X dzielnicy Paryża.

Paryski prokurator Francois Molins mówił w sobotę, że uzbrojeni napastnicy podjechali na Rue Alibert czarnym seatem i następnie otworzyli ogień z broni automatycznej zabijając 15 osób i raniąc 10.

Reklama

Wcześniej AP informowała, że zidentyfikowano tożsamość jednego z zamachowców samobójców, to 29-letni Ismael Mostefai pochodzący z Chartres.

W sześciu zamachach w Paryżu życie straciło co najmniej 129 osób, a około 350 zostało rannych. Zginęło siedmiu terrorystów, z których sześciu wysadziło się w powietrze. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS). 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy