Reklama

Reklama

Zamachy w Paryżu. Amerykanie solidaryzują się z Francuzami

Po zamachach, do których doszło w piątek w Paryżu, w geście solidarności z Francuzami najwyższy budynek w USA, wieża One World Trade Center, została oświetlona białym, niebieskim i czerwonym światłem. - Łączymy się w żałobie z rodzinami ofiar oraz modlimy się za rannych - powiedział gubernator Andrew Cuomo.

Podświetlenie wierzy w barwach francuskiej flagi ma być symbolem przyjaźni i wsparcia dla Francuzów. Wieża One World Trade Center została zbudowana w miejscu dwóch wież, które zawaliły się w wyniku ataków terrorystycznych z 11 września 2001 r. - informuje AFP.

- Dzisiaj i w najbliższych dniach wieża będzie świecić się w kolorach białym, niebieskim i czerwonym. Solidaryzujemy się z Francją - powiedział gubernator Andrew Cuomo.

- Łączymy się w żałobie z rodzinami ofiar oraz modlimy się za rannych i tych, którzy stracili bliskich. Stoimy ramię w ramię we wspólnym zobowiązaniu na rzecz wolnego i pokojowego świata - oświadczył Cuomo. 

Iluminacje w francuskich barwach pojawiły się też m.in. na ratuszu w San Francisco i budynkach w Dallas. 

Francuzi mieszkający w USA gromadzą się w miastach, żeby wyrazić solidarność z rodakami. Niektórzy mają za sobą tabliczki z hasłami "Nie lękajcie się" i "Módlcie się za Paryż". 

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Francja | zamachy w Paryżu

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne