Reklama

Reklama

Donald Tusk skierował list do prezydenta Francji

Konieczna jest europejska strategia walki z terroryzmem, by Unia mogła sprostać wyzwaniom w przyszłości. Takie słowa zawarł w liście do francuskiego prezydenta szef Rady Europejskiej. Donald Tusk zapewnił też o solidarności całej Unii z Francuzami i władzami w Paryżu.

Szef Rady Europejskiej podkreślił, że na rozpoczynającym się jutro dwudniowym szczytem G20 w Turcji światowi przywódcy powinni odpowiedzieć na zagrożenie związane z terroryzmem. Na pytanie - co powinna zrobić Unia - będą musieli odpowiedzieć także rządzący w krajach członkowskich.

Donald Tusk w liście do francuskiego prezydenta napisał, że należy zagwarantować, by europejska strategia walki z terroryzmem była skuteczna i by Unia mogła sprostać wyzwaniom w przyszłości.

Do tej pory kraje członkowskie różniły się w ocenach zagrożeniach terrorystycznego. Jedne biły na alarm, ale inne nie dostrzegały powagi sytuacji. Po ataku terrorystycznym w ubiegłym roku w Brukseli w Muzeum Żydowskim i po zamachach w styczniu w Paryżu, unijne państwa zaczęły ściślej współpracować i wzajemnie się informować o działaniach. Ale unijny koordynator do spraw walki z terroryzmem mówił niedawno, że Wspólnota powinna zrobić więcej.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje