Reklama

Reklama

Zamach w Tunezji

Zamach w Tunisie: Opublikowano nagranie z monitoringu

Ujawniono nagranie z monitoringu, na którym widać terrorystów odpowiedzialnych za przeprowadzenie środowego zamachu w Tunezji. Film opublikowało na swojej stronie internetowej tamtejsze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Można na nim zobaczyć dwóch napastników, którzy uzbrojeni wchodzą do Muzeum Bardo w Tunisie. W przeprowadzonym tam ataku zginęło 20 zagranicznych turystów.

Na nagraniu widać również moment, w którym zamachowcy spotykają mężczyznę wychodzącego z budynku. Przez chwilę się wahają, czy go nie zaatakować, ale w końcu pozwalają mu odejść. 

Potem, czego już nie widać na nagraniu, mężczyźni strzelali do zwiedzających i do ludzi w autobusach zaparkowanych przed muzeum.

Wśród zwiedzających placówkę w krytycznym momencie była grupa 36 polskich obywateli. Wśród ofiar śmiertelnych było trzech Polaków. 10 zostało rannych.

Kim byli zamachowcy?

Przypomnijmy, że terroryści zostali zidentyfikowani przez tunezyjskie władze jako Yassine Abidi i Hatem Khachnaoui. Obaj zginęli. Według przedstawiciela tunezyjskich władz mężczyźni wchodzili w skład tzw. komórek uśpionych, o których członkach wiadomo, że mogą przeprowadzić operację terrorystyczną, lecz "nie ma dość dowodów, by ich aresztować".

Reklama

Zdaniem władz zamachowcy szkolili się z obsługi broni w Libii, pogrążonej od 2011 roku w chaosie.

Po zamachu na muzeum w Tunezji zatrzymano ponad 20 domniemanych bojowników. - Władze podejrzewają, że 10 z tych osób było bezpośrednio zamieszanych w atak na muzeum - powiedział rzecznik MSW Mohamed Ali Arui. 

(mal)

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy