Reklama

Reklama

Zamach w Tunezji

Zamach w Tunezji. Ostrzeżenie MSZ

​"Ze względu na potencjalny wzrost aktywności grup terrorystycznych w Tunezji i zagrożenie zamachami kierowanymi również przeciwko turystom, Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza wyjazdy do tunezyjskich miejscowości Bizerte, Tabarka, Hammamet, Tunis i Sousse oraz na wyspę Dżerba" - czytamy w komunikacie, który został opublikowany na stronie msz.gov.pl.

"Zdecydowanie odradza się również wyjazdy na tereny przygraniczne z Libią i Algierią, szczególnie do gubernatorstw Beja, Jendouba, Le Kef i Kasserine" - czytamy w komunikacie.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zaleca wszystkim osobom planującym podróż w wymienione miejsca rozważenie sytuacji bezpieczeństwa i rezygnację z podróży, jeśli nie jest ona niezbędna.

Osobom już przebywającym w Tunezji sugeruje bieżące monitorowanie sytuacji, bezwzględne stosowanie się do zaleceń sił porządkowych i przedstawicieli biur podróży oraz zgłoszenie pobytu w systemie Odyseusz.

"W przypadku pojawienia się jakichkolwiek wątpliwości co do stanu bezpieczeństwa, zaleca się pozostawanie w ośrodkach hotelowych" - głosi komunikat.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy