Reklama

Reklama

Zamach w Tunezji

Zamach w Tunezji. Aresztowano osobę zamieszaną w atak

Aresztowano drugiego Marokańczyka poszukiwanego w związku z zamachem w muzeum Bardo w Tunisie 18 marca - podało tunezyjskie MSW. Mężczyzna został zatrzymany na granicy tunezyjsko-libijskiej. Poprzedni podejrzany został aresztowany w maju koło Mediolanu we Włoszech.

Mężczyzna, o którego aresztowaniu poinformowano w czwartek, został zidentyfikowany jako Nuredin al-Naibi. Został aresztowany w niedzielę na przejściu granicznym Ras Dżedir po powrocie do Tunezji z Libii.

Rzecznik tunezyjskiego MSW sprecyzował, że Marokańczyk był zamieszany "w sposób niebezpośredni" w marcowy zamach, podobnie jak inny jego współobywatel zatrzymany niedawno we Włoszech. Poinformowano, że mężczyzna posługiwał się fałszywym paszportem. Rzecznik nie podał żadnych szczegółów na temat jego roli w zamachu.

W ataku na muzeum Bardo, będące jedną z największych atrakcji turystycznych, w Tunisie zginęły co najmniej 22 osoby, w tym 21 zagranicznych turystów i tunezyjski policjant. Wśród zabitych byli m.in. turyści z Polski, Japonii, Francji i Włoch. Podczas operacji sił specjalnych zginęli też dwaj napastnicy.

Reklama

Tunezyjskie MSW podało, że w ramach śledztwa na temat okoliczności zamachu zatrzymało ok. 50 osób. Tunezyjskie władze wydały międzynarodowe nakazy aresztowania wobec dwóch Marokańczyków i Algierczyka.

W ubiegłym tygodniu włoska policja poinformowała o aresztowaniu młodego Marokańczyka, który przybył do Włoch na pokładzie łodzi z nielegalnymi turystami. 22 maja Marokańczyk, który twierdzi, że jest niewinny, odrzucił możliwość poddania się ekstradycji do Tunezji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy