Reklama

Reklama

Zamach w Tunezji

Wojciechowski apeluje: Traktujcie poważnie ostrzeżenia MSZ

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Marcin Wojciechowski potwierdził informacje wskazujące na to, że w środowym zamachu w Tunisie zginęło dwóch Polaków, dwóch kolejnych jest zaginionych, a dziewięciu zostało rannych. Rzecznik zaapelował też do turystów i biur podróży, aby poważnie traktowali ostrzeżenia ministerstwa.

Ranni Polacy mają rany postrzałowe i urazy ortopedyczne. Pozostali polscy turyści, którzy byli w Muzeum Bardo w Tunisie w chwili zamachu, nie odnieśli obrażeń i są bezpieczni.
Marcin Wojciechowski zaapelował do turystów i biur podróży, aby poważnie traktowali ostrzeżenia MSZ-u. Ministerstwo od dłuższego czasu przestrzegało przed zagrożeniem terrorystycznym w Tunezji. Rzecznik podkreślił, że ostrzeżenie jest aktualne, dopóki nie zostanie odwołane. Zaapelował też do Polaków, chcących wyjechać za granicę, aby sprawdzali informacje o stanie bezpieczeństwa w danym kraju na stronie internetowej ministerstwa - www.msz.gov.pl.
Marcin Wojciechowski przyznał, że ostrzeżenia MSZ nie mają charakteru obowiązującego. Zaapelował jednak do turystów i biur podróży o zdrowy rozsądek. Rzecznik MSZ przypomniał, że ostrzeżenie o zagrożeniu terrorystycznym obowiązuje też w odniesieniu do Egiptu. Bezpieczne są tamtejsze ośrodki wypoczynkowe, MSZ odradza jednak podróże po kraju.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy