Reklama

Reklama

Zamach w Tunezji

Komorowski: Jesteśmy wstrząśnięci zamachem w Tunezji

- Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci i szalenie zaniepokojeni tym, że nasi rodacy stali się obiektem strasznego, ale i tchórzliwego ataku terrorystycznego - powiedział prezydent Bronisław Komorowski, odnosząc się do zamachu, do którego doszło dzisiaj w Tunezji. Wśród zabitych są obywatele Polski, Włoch, Niemiec i Hiszpanii.

- Jest to pierwsze takie zdarzenie, które nas dotknęło w sposób bezpośredni - mówił Bronisław Komorowski.

- Dociera do nas wszystkich, że żyjemy w niebezpiecznym świecie - mówił prezydent, podkreślając, że liczy się solidarność i wsparcie.

- Wyrażamy absolutne potępienie zarówno w stosunku do zamachy, który dotknął naszych rodaków, ale i w stosunku do terroryzmu - mówił.

- Pragnę wyrazić głębokie współczucie rodzinom, które drżą teraz z niepokoju - dodał.

- Polska - ze względu na drastyczność tych zamachów - będzie działała zdecydowanie na arenie międzynarodowej - zapewnił Komorowski.

Reklama

Prezydent powiedział, że w związku z tragicznymi wydarzeniami polskie flagi na najważniejszych budynkach państwowych zostały opuszczone do połowy masztu.

Przypomnijmy: Zaatakowane zostało Muzeum Bardo. Po strzelaninie ewakuowano parlament, który przylega do budynku muzeum. W ataku zginęły co najmniej 22 osoby, 23 są ranne.

Wśród ofiar śmiertelnych zamachu na muzeum w Tunisie są Polacy, Włosi, Niemcy i Hiszpanie.

Premier Ewa Kopacz zadeklarowała, że rząd zorganizuje powrót do kraju wszystkich Polaków, którzy przebywają obecnie w Tunezji i będą chcieli z takiej pomocy skorzystać.

Zapewniła również, że w najbliższym czasie do Tunisu uda się grupa polskich lekarzy i psychologów. 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło już specjalną infolinię. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48225238880.

Muzeum archeologiczne i historyczne Bardo znajduje się ok. 4 km od centrum Tunisu i jest zaliczane do największych atrakcji turystycznych stolicy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy