Reklama

Reklama

Zamachy w Tunezji

Ostrzeżenie dla polskich turystów wybierających się do Tunezji

Resort spraw zagranicznych ponowił apel do turystów o rezygnację z podróży do Tunezji. Przebywającym tam zalecił natomiast szczególną ostrożność.

MSZ ponownie zaapelował do polskich turystów, by w związku z możliwym wzrostem aktywności grup terrorystycznych, zrezygnowali z podróży do Tunezji.

W wydanym we wtorek komunikacie, Polakom przebywającym w tym kraju resort zalecił szczególną ostrożność.

Jak wskazano w komunikacie, polscy turyści przebywający w Tunezji powinni "na bieżąco monitorować sytuację" i "bezwzględnie stosować się do zaleceń sił porządkowych i przedstawicieli biur podróży".

MSZ rekomenduje także zgłoszenie zagranicznego pobytu w internetowym systemie rejestracji podróży Odyseusz.

Reklama

Polska wspiera Tunezję

Wydarzenia w Tunezji oraz ich wpływ na bezpieczeństwo turystów były głównym przedmiotem wtorkowego spotkania wiceminister spraw zagranicznych Katarzyny Kacperczyk, odpowiedzialnej m.in. za politykę afrykańską, azjatycką i bliskowschodnią, z Abdellatifem Hamemem, dyrektorem generalnym tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki, w siedzibie MSZ. W spotkaniu wzięli również udział ambasador Tunezji Slim Ben Jaâfar, dyrektor tunezyjskiego Urzędu ds. Turystyki w Warszawie Ahmed Meddeb oraz przewodniczący tunezyjskiej Federacji Biur Podróży Mohamed Ali Toumi.

Dlaczego ludzie wciąż jeżdżą do Tunezji? Dołącz do dyskusji!

Wiceszefowa polskiej dyplomacji - jak poinformowano w komunikacie - podkreśliła konieczność zapewnienia bezpieczeństwa kurortów i infrastruktury transportowej wykorzystywanej przez ruch turystyczny. Dyrektor Abdellatif Hamem poinformował natomiast o podejmowanych przez rząd tunezyjski działaniach na rzecz przywrócenia bezpieczeństwa w tym kraju.

Podczas wtorkowego spotkania poruszono również temat reform podjętych przez tunezyjskie władze. "Polska wspiera Tunezję w procesie przemian, którym początek dała jaśminowa rewolucja, dzieląc się doświadczeniami własnej transformacji. Jesteśmy solidarni z Tunezyjczykami w ich walce z terrorystycznym zagrożeniem, którego ofiarami byli także Polacy" - podkreśliła Kacperczyk cytowana przez służby prasowe MSZ.

W Tunezji, gdzie od czasu jaśminowej rewolucji rośnie w siłę ruch dżihadystyczny, w tym roku doszło do dwóch poważnych zamachów, do których przyznała się organizacja zbrojna Państwo Islamskie (IS).

Łącznie w tych atakach zginęło 59 zagranicznych turystów. 18 marca w zamachu na muzeum Bardo w Tunisie śmierć poniosło 21 wczasowiczów, w tym 3 Polaków. 38 osób, w większości Brytyjczyków, zostało zabitych 26 czerwca na plaży przed hotelem w Susie. Był to najpoważniejszy akt terroru w historii Tunezji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy