Reklama

Reklama

Zamach w Paryżu

Wdowa po terroryście: Wysadźcie Francję w powietrze!

Wdowa po sprawcy krwawego ataku na koszerny supermarket w Paryżu apeluje do muzułmanów, by „wysadzili Francję w powietrze”! – alarmują nadsekwańskie media. Francuskie specsłużby badają nowy film umieszczony przez terrorystów z Państwa Islamskiego w internecie. Tożsamość kobiety występującej z częściowo zakrytą twarzą i karabinem automatycznym w rękach nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona.

W nowym propagandowym filmie Państwa Islamskiego występuje w sumie siedem osób. Wszystkie mówią płynnie po francusku. Według paryskich ekspertów może chodzić o dżihadystów, którzy przybyli do Syrii z podparyskich imigranckich gett. Terroryści apelują do muzułmanów we Francji, by "ruszyli do akcji" i kontynuowali "dzieło" sprawców styczniowych ataków terrorystycznych w Paryżu i na przedmieściach tego miasta.

Paryscy eksperci, na których powołują się nadsekwańskie media, twierdzą, że występująca w filmie kobieta to 26-letnia Hayat Boumeddienne, wdowa po zabitym przez antyterrorystów Amedym Coulibalym - sprawcy zabójstwa funkcjonariuszki straży miejskiej w Montrouge i ataku na koszerny sklep w Paryżu. Według służb specjalnych tuz przed styczniowymi zamachami we Francji, w których przygotowaniu brała udział, wyjechała ona do Syrii, gdzie została uznana przez Państwo Islamskie za bohaterkę.

Reklama

Marek Gładysz

CZYTAJ TAKŻE NA RMF24.PL


Reklama

Reklama

Reklama