Reklama

Reklama

Zamach w Paryżu

Społeczność muzułmańska potępia zamach na "Charlie Hebdo"

Zamach w siedzibie satyrycznego pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu został stanowczo potępiony przez klasy politycznych we Francji. Potępiają go także umiarkowani muzułmanie mieszkający w tym kraju.

Prezydent Francois Hollande nazwał zamach aktem barbarzyństwa. Premier Manuel Valls mówił, że było to uderzenie "w samo serce Francji". Szef rządu dodał, że to, co się stało, wstrząsnęło każdym Francuzem.

Z kolei rektor Wielkiego Meczetu w Paryżu Dalil Bubaker powiedział - wyrażając to, co myśli i czuje społeczność umiarkowanych w swych nastrojach religijnych wyznawców islamu - iż muzułmanie szanują i uznają prawo każdego do życia w taki sposób, w jaki on sam chce, ale w zgodzie z prawem. Dodał, że w islamie nie ma zgody na zamachy, które pozbawiają kogoś życia, bo dla muzułmanów życie jest świętością.

Reklama

Policjant zabity przez napastników przed siedzibą pisma był muzułmaninem. Według ministra spraw wewnętrznych, zamachu dokonały trzy osoby. Zginęło co najmniej dwanaście osób, kilkanaście zostało rannych. Cztery osoby walczą o życie. Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje